Стрітення (іншими словами – зустріч), як вже згадувалося, відбулося в храмі Єрусалима. Там маленького Ісуса зустрів старець Симеон для виконання обряду посвячення. Марія, яка разом з Йосифом принесла Ісуса, віддала як жертвопринесення горлиць. Це було ознакою бідності сім’ї, оскільки багаті повинні були приносити ягнят.
Взявши Ісуса на руки, Симеон вимовив слова, які згодом стали молитвою. Вона отримала назву “Пісня Симеона”. Симеона після цього стали вважати одним зі свідків Божественного походження дитини.
Традиції та звичаї
У народі вірили, на Стрітення зима вирушає туди, де було літо, а літо — туди де була зима. По дорозі вони зустрічаються та сперечаються між собою. Хто виграє у суперечці, той ще залишиться на цих землях господарювати. Якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро будуть потепління. Якщо ввечері стало холодніше, то зима ще зостанеться на деякий час. А назва така була у свята, тому що вважалось — 15 лютого, це єдиний день, коли взимку може пролунати грім.
Народні прикмети на Стрітення:
- Ясна і тиха погода в цей день віщує добрий урожай поля і роїння бджіл.
- Відлига – жди пізньої весни і бережи пашу та хліб, бо в поле виїдеш нескоро.
- Як на Стрітення півень нап’ється води з калюжі, то жди ще стужі!
- Як нап’ється півень води, то набереться господар біди!
- День Стрітення теплий і сонячний, то і весна тепла.
- Якщо на Стрітення дорогу перемітає – весна буде пізньою і холодною.
- Якщо в цей день сніжок – весною буде дощик, тобто весна буде затяжною і дощовою.
- Передбачити погоду могла і курка: якщо нап’ється біля порогу води – весна буде теплою і ранньою.
- Як на Стрітення з стріх капає, ще велика буде зима.
Сьогодні і у нашому садочку теж було весело. Дітки ознайомилися з історією свята, традиціями, виготовили жайворонків. Позмагалися у цікавих естафетах, пограли у ігри, відгадали загадки і стали закликали Весну – красну, а Зимі подякували і прощалися з нею до наступного року.