Лікарі стверджують, що приблизно половина випадків отруєння дітей спричинені прийомом лікарських засобів без дозволу дорослих. Найчастіше діти з’їдають пігулки, залишені в доступних місцях, під час гри з аптечкою тощо. Аби запобігти нещасним випадкам, обов’язково слід дотримуватися правил зберігання лікарських засобів удома.
- Зберігайте лікарські засоби в надійно закритій аптечці, у недоступному для дитини місці, зокрема подалі від місць, де вона зазвичай грається. Якщо ваша дитина допитлива, не тримайте лікарські засоби в своїх сумках, адже порпаючись у них, вона може знайти і проковтнути лікарські засоби. Не варто ставити аптечку на край шафи — дитина якщо й не дістане ліки, то, ймовірно, травмується.
- Попросіть усіх членів родини не залишати лікарські засоби на видноті — на столі, тумбочці тощо. Так часто роблять літні люди, аби не забути вчасно прийняти лікарський засіб.
- Регулярно перевіряйте термін придатності кожного з лікарських засобів у домашній аптечці. Після закінчення строку зберігання невикористані ліки викидайте.
- Виймайте з упаковки стільки пігулок, скільки необхідно прийняти за раз, а не на два-три прийоми наперед.
- Не приймайте лікарські засоби в присутності дітей. Прагнучи наслідувати дорослих, вони можуть спробувати повторити ваші дії.
- Не дозволяйте дитині самостійно приймати лікарські засоби під час хвороби.
- Ніколи не кажіть дитині, що таблетки та капсули — це солодкі цукерки чи льодяники. Адже коли вас не буде поряд, дитина може знайти такі «цукерки» і з’їсти їх.
- Негайно зверніться до лікаря, якщо дитина без потреби проковтнула ліки. Попередньо з’ясуйте, який саме це був засіб, аби медичний працівник швидко зміг зорієнтуватися й надати відповідну допомогу.
- Якщо дитина ввела пігулки у носовий прохід чи вухо, терміново зверніться до лікаря. Не намагайтеся самостійно витягнути лікарський засіб, аби не проштовхнути його ще далі!