Як запобігти отруєнню дитини лікарськими засобами

Лікарі стверджують, що приблизно половина випадків отруєння дітей спри­чинені прийомом лікарських засобів без дозволу дорослих. Найчастіше діти з’їдають пігулки, залишені в доступних місцях, під час гри з аптечкою тощо. Аби запобігти нещасним випадкам, обов’язково слід дотримуватися правил зберігання лікарських засобів удома.

• Зберігайте лікарські засоби в надійно закритій аптечці, у недоступному для дити­ни місці, зокрема подалі від місць, де вона зазвичай грається. Якщо ваша дитина допитлива, не тримайте лікарські засоби в своїх сумках, адже порпаючись у них, вона може знайти і проковтнути лікарські засоби. Не варто ставити аптечку на край шафи — дитина якщо й не дістане ліки, то, ймовірно, травмується.
  • Попросіть усіх членів родини не залишати лікарські засоби на видноті — на столі, тумбочці тощо. Так часто роблять літні люди, аби не забути вчасно прийняти лі­карський засіб.
  • Регулярно перевіряйте термін придатності кожного з лікарських засобів у домаш­ній аптечці. Після закінчення строку зберігання невикористані ліки викидайте.
  • Виймайте з упаковки стільки пігулок, скільки необхідно прийняти за раз, а не на два-три прийоми наперед.
  • Не приймайте лікарські засоби в присутності дітей. Прагнучи наслідувати дорос­лих, вони можуть спробувати повторити ваші дії.
  • Не дозволяйте дитині самостійно приймати лікарські засоби під час хвороби.
  • Ніколи не кажіть дитині, що таблетки та капсули — це солодкі цукерки чи льодя­ники. Адже коли вас не буде поряд, дитина може знайти такі «цукерки» і з’їсти їх.
  • Негайно зверніться до лікаря, якщо дитина без потреби проковтнула ліки. Попе­редньо з’ясуйте, який саме це був засіб, аби медичний працівник швидко зміг зо­рієнтуватися й надати відповідну допомогу.
  • Якщо дитина ввела пігулки у носовий прохід чи вухо, терміново зверніться до лі­каря. Не намагайтеся самостійно витягнути лікарський засіб, аби не проштовхну­ти його ще далі!
Опубліковано у Новини, Поради медичної сестри | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.