Аби дитина не боялася

Рекомендації для батьків

Шановні батьки! Доволі часто дитині складно висловити свої почуття. Для того щоб успішно впоратися зі складними й дискомфортними переживаннями, їй неодмінно потрібна Ваша увага, підтримка й допомога. Тож, аби дитина зростала впевненою, націленою на успіх і нічого не боялася в житті, нам, дорослим, варто дотримуватися низки поданих нижче рекомендацій.

Дитина страх 3

• Давайте дитині право вибору. Пропонуйте їй будь-що за принципом «або… або». Так Ви сформуєте в неї відповідальність і віру в себе.
    • Давайте дитині чітко обгрунтовані, посильні для її віку доручення. Дитина завжди старається бути хорошою для Вас, тому дати їй надто складне завдання означає одразу приректи справу на поразку. А це, своєю чергою, формує в дитини неуспішне мислення та занижену самооцінку.
    • Підтримуйте дитину. Завжди кажіть дитині, що вірите в неї, упевнені у тому, що вона зможе виконати поставлене завдання. Давайте їй право на помилку, не кри-тикуйте. Пояснюйте, що людина вчиться упродовж усього життя, і що в дорослих теж не завжди все виходить з першого разу.
    • Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, зі старшими братиками чи сестричками. А тим паче — не порівнюйте успіхи дитини з успіхами інших дітей. Ліпше зіставляйте її теперішні успіхи з попередніми, наголошуючи на позитивних змінах.
    • Уникайте конкурентних ситуацій. У дітей дошкільного віку ситуація змагання здатна спровокувати появу заздрощів, агресії. Навчитися радіти успіху іншого — це тривалий процес.

Дитина страх 1

• Побільше грайтеся з дитиною. Звісно, не завжди виходить проводити з дитиною стільки часу, скільки хотілося б. Та головне — не кількість проведеного разом часу, а якість. Під час гри не забувайте застосовувати також вправи на релаксацію та дихання.
  • Усувайте тривожність і страхи дитини, залучаючи її до таких видів діяльності, як:
    • малювання;
    • ігри в ляльковий настільний театр;
    • ігрова терапія та музикотерапія — для цього потрібні лише дитячі інструменти або предмети, за допомогою яких можна імітувати різні звуки;
    • активні й веселі фізичні вправи;
    • читання художньої літератури вголос.

І пам’ятайте: дитина значно швидше позбудеться негативних переживань, забуде про будь-які страхи, якщо поруч буде дорослий, який зрозуміє і підтримає!

Опубліковано у Поради практичного психолога | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.