- Смугастий візерунок вийде, якщо перед фарбуванням на яйця надягнути канцелярські гумки.
- Якщо хочете отримати яйця у цяточку, намочіть їх, обваляйте в сухому рисі, а потім загорніть у марлю. Аби вона не злізла, перев’яжіть яйця ниткою.
- Зобразити природу допоможуть листочки різних рослин, наприклад петрушки або берези. Прикладіть листочок до яйця, загорніть у марлю та перев’яжіть ниткою.
- Несподіваний ефект отримаєте, якщо обклеїте яйце фігурними клаптиками пластиру.
- Для мармурового ефекту обгорніть яйця цибулинням і прив’яжіть його шматком бавовни матеріалу.
Це цікаво
З історії фарбування великодніх яєць
- Раніше під час 40-денного посту, починаючи з середи першого тижня, було заборонено їсти яйця. Але оскільки кури-несучки ніяк не хотіли пристосовуватися до церковного календаря, то яйця, які вони несли під час посту, варили. А щоб потім не переплутати варені й сирі, у окріп додавали рослини, що містили натуральні барвники.
- Оскільки існував звичай зберігати яйця до наступного Великодня, з часом їх стали робити з дерева й розписувати орнаментами та візерунками. Пізніше з’явилися яйця з порцеляни, срібла, оздоблені дорогоцінними каменями.
- На Русі фарбовані великодні яйця викладати на свіжу пророслу зелень вівса або пшениці.
- На великодніх народних гуляннях часто влаштовували ігри з яйцями. Наприклад, у селах «катали» яйця. Обирали невелику рівну ділянку землі і втоптували її, аби зробити якомога рівнішою. У землі робили неглибокі лунки. Кожен з учасників приносив великоднє яйце і клав його в лунку. Завданням кожного учасника було викотити за допомогою спеціального тканинного м’яча зі сплющеними боками з лунки яйце, яке йому сподобалося. Кому це вдавалося зробити найшвидше, ставав переможцем.
Медична сестра дошкільного закладу, №3, 2018