- Обов’язково визначте тип плями: масна, із барвником, розчинна у воді.
- Перегляньте символи на етикетці, аби дізнатися про те, чи пофарбовано виріб стійкою фарбою і як можна видалити пляму.
- Видаліть залишки плями ваткою або чистою ганчіркою. Аби уникнути розмазування плями, обробіть її ваткою або чистою ганчіркою від краю до центру.
- Старі плями обробіть рідиною для видалення плям.
- Аби видалити пляму від бананів, нанесіть гарячу кашку з хлорованого прального порошку та залийте одяг на тривалий час теплою водою. Шматочки полуниці видаліть ножем, пляму залийте теплою водою. Потім одразу покладіть у пральну машину та періть за температури +40 °С з пральним порошком.
- Аби видалити жувальну гумку, нанесіть на неї охолоджувальний спрей або потріть тканину кубиком льоду з виворітного боку. Плями клею обробіть ацетоном, бензином або бензолом, чорнила — почергово спиртом і оцтом.
- Якщо дитина забруднила одяг кров’ю, якомога швидше змийте її холодною водою із невеликою кількістю прального порошку.
- Плями від трави змочіть спиртом, потім обробіть пральним порошком або відбілювачем. У такий спосіб видаляйте також плями від кульбаби і квіткового пилку.
Від того, як батьки доглядатимуть за одягом своєї дитини, залежить, як вона одягатиметься в майбутньому. Адже саме в дошкільному віці дитина вчиться доглядати за своїм одягом і взуттям. Ознайомте батьків із символами на етикетці* та порадьте зберігати її, якщо довелося зрізати.