Сонячні ванни для загартування дитини

Одним із природних ресурсів, який улітку часто використовують для загартуван­ня дітей у дошкільних навчальних закладах, є сонце. Щоб сонячні ванни не нашкоди­ли організму, слід дотримуватися таких правил.

• Перевірте, чи не має хтось із дітей протипоказань до приймання со­нячних ванн, як-от: загострення хронічного захворювання, пошко­дження шкіри, травма тощо.
  • Правильно обирайте час для процедур. Сонячні ванни ліпше приймати зранку або після опівдня у затінку, а також у хмарні дні. Затінок спри­яє відбиванню сонячних променів, а хмари — їх розсіюванню. Відбиті або розсіяні сонячні промені діють слабше, ніж прямі й концентрова­ні. Окрім того, в розсіяних променях значно менше інфрачервоного ви­промінювання, яке зумовлює перегрівання організму.
  • Стежте, аби діти починали засмагати не раніше ніж за 1,5 год. після прийому їжі, а закінчували — не пізніше ніж за 30-40 хв. до наступного. Адже в спекотну погоду погіршується виділення шлункового соку, тож ускладнюються процеси травлення.
  • Контролюйте тривалість процедур. Перші сонячні ванни мають три­вати не довше 5-6 хв. Відтак, із появою засмаги, поступово продовжуй­те їх до 10 хв. і повторюйте двічі-тричі протягом прогулянки. Трива­лість перерви між сонячними ваннами визначайте індивідуально для кожної дитини, залежно від її самопочуття та стану здоров’я.

• Надайте перевагу засмаганню в русі. Під час сонячних ванн діти не обов’язково мають лежати, повертаючись через деякий час із боку на бік. Засмагання можна поєднувати з різними видами рухової актив­ності.
  • Забезпечте дітям затінок. Сонячні ванни можна приймати, приміром, на ігровому майданчику, якщо на ньому є і затінок, і ділянки, освітле­ні сонцем. Найліпше, щоб затінок створював не навіс, а листя дерев. Не варто приймати сонячні ванни під залізними навісами. Адже через нагрівання металу на сонці температура повітря під таким навісом на кілька градусів вища, ніж під відкритим небом. Якщо ж для захисту від сонця обрали переносний навіс, він має бути із тканини або дерева.
  • Оберіть підхожу для засмагання ділянку території. Добре проводити сонячні ванни на траві. Вона захищає від пилу та бруду і не надто на­грівається. Не підходять для сонячних ванн ділянки, вкриті асфальтом. Значне теплове випромінювання асфальту призводить до швидкого перегрівання.
  • Зважайте на вікові особливості організму. Діти раннього віку можуть приймати сонячні ванни за температури повітря від +22 °С та за від­сутності вітру. їх загартування сонячними променями розпочинайте з прогулянки в затінку. І лише за два тижні дітей можна виводити під прямі сонячні промені.
  • Правильно обирайте одяг. Аби уникнути сонячних опіків, одяг слід по­легшувати поступово. Спочатку діти ходять у трусиках і майках, а посе­ред процедури знімають майки на 3-5 хв. За день-два тривалість пере­бування лише у трусиках збільшуйте до 8-10 хв. На голові обов’язково має бути біла панама або хустинка.
  • Дотримуйтеся питного режиму. Під час прогулянки в спекотну погоду діти мають пити достатню кількість кип’яченої води.
  • Закінчуйте прогулянку спокійними іграми в затінку, що тривають близько 20 хв. Відтак проводьте із дітьми водні процедури — умиван­ня та обливання або душ.
  • Найефективнішими сонячні ванни є тоді, коли діти позитивно нала­штовані на процедуру. Тож створіть у групі гарний настрій — і нумо гартуватися!
Опубліковано у Новини, Поради медичної сестри | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.