- Вплив навіть незначних подразників на вестибулярний апарат дитини може призводити до її закачування. Основними симптомами закачування є відчуття дискомфорту, загальне нездужання, підвищене потовиділення, запаморочення, інтенсивне слиновиділення, нудота, блювання.
- Тож поїздку будь-яким транспортним засобом варто спланувати так, щоб вона не завдала дитині неприємних відчуттів.
- Перед поїздкою не перегодовуйте дитину. Найліпше дати їй нежирну їжу з високим умістом вуглеводів за 1,5‑2 години до поїздки.
- Плануйте поїздку так, щоб уникнути впливу чинників, які викликають закачування. Оберіть маршрут рівнинною місцевістю, без різких перепадів рельєфу чи поворотів. Вирушайте в дорогу в той час, коли дитина зазвичай уже готується до сну.
- Намагайтеся посадити дитину в транспорті максимально зручно. У літаку найліпшими є місця між крилами, ближче до проходу; на кораблі — каюти, розташовані приблизно посередині корабля й подалі від камбуза.
- Посадіть дитину обличчям уперед за напрямком руху транспортного засобу і попросіть дивитися вперед, не визирати в бічне вікно чи ілюмінатор.
- Стежте за температурою повітря всередині транспортного засобу. За підвищення температури симптоми закачування посилюються, тому не вдягайте дитину занадто тепло.
- Регулюйте вентиляцію у транспортному засобі. Визначте, яке повітря сприятливіше для дитини — з кондиціонера чи відчиненого вікна.
- Якщо дитину, попри всі вжиті заходи, усе-таки закачує, то влаштуйте її зручно в положенні напівсидячи. Голову нахиліть назад на спинку крісла, а ліпше — на підголівник дитячого дорожнього крісла.
- Попросіть дитину заплющити очі або дивитися на стелю чи небо, якщо її нудить. Дайте послухати улюблену музику — це відволіче її від неприємних відчуттів.
- Запропонуйте випити охолодженої кип’яченої води, смоктати кислі чи м’ятні льодяники, якщо дитині стало зле.
- Давати дитині медичні препарати в разі закачування можна лише за призначенням лікаря.