- Мийте волосся дитині один-два рази на тиждень. Адже шкіра голови в дітей тонка й ніжна, волосяні цибулини розташовані близько до її поверхні, сальні залози працюють погано, а волосся легке, м’яке й ламке.
- Обирайте гіпоалергенний шампунь з нейтральним кислотно-лужним балансом, що не містить агресивних синтетичних інгредієнтів, ароматизаторів і барвників.
- Ретельно розчісуйте волосся дитини перед миттям.
- Розводьте шампунь невеликою кількістю води в ковпачку або долоні й лише потім наносьте на волосся коловими рухами, масажуючи шкіру голови подушечками пальців протягом двох-трьох хвилин.
- Вода має бути комфортної для дитини температури.
- Використовуйте бальзам-ополіскувач із дитячої серії, якщо волосся складно розчісувати. Такі бальзами містять натуральні біологічно активні речовини, що роблять волосся дитини гладким і шовковистим.
- Промокніть волосся після миття теплим рушником, але не тріть його. Підсохле природним чином волосся розчешіть м’якою щіткою або гребінцем з рідкими зубчиками.
- Розчісуйте волосся дитини не менше двох-трьох разів протягом дня. Масаж голови під час розчісування, підсилюючи кровообіг шкіри, поліпшує зовнішній вигляд волосся, стимулює його ріст і живлення.
- Розчісуйте довге волосся від кінчиків до коренів. Якщо воно схильне до заплутування, то ліпше робіть з нього зачіски. Не дозволяйте дитині ходити із розпущеним волоссям.
- Не заплітайте волосся в тугі коси, не стягуйте їх у «кінський хвіст». Ці зачіски спричиняють появу залисин та витончення волосся.
- Купуйте м’які та широкі резинки для волосся, без гострих деталей, силіконові або пластмасові шпильки.
- Пам’ятайте, що дитячому волоссю шкодять сонячні промені та пил.
- Робіть дитині під час миття волося або перед сном легкий масаж голови. Його дія позитивно впливає на ріст волосся та трофіку шкіри голови. Відповідно волосся стане густим і блискучим.