У фiзичному вихованнi дiтей в сiм’ї можуть бути використанi рiзнi форми занять фiзичними вправами — вiд простих (ранкова гiмнастика) до складних (тренування в окремрму видi спорту)
Рекомендуємо такi форми занять фiзичними вправами дiтей у сiм’ї:
- ранкова гiмнастика (до 5–10 хв);
- фiзкультхвилинки (1–2 хв);
- заняття iз загальної пiдготовки (вiд 10 до 30 хв залежно вiд вiку);
- самостiйнi тренувальнi заняття;
- участь у змаганнях;
- прогулянки лижнi, велосипеднi, пiшки);
- загартувальнi процедури (сонцем, повiтрям, водою);
- нетрадицiйнi методи оздоровлення (ходiння босонiж по пiдлозi, росянiй травi, пiску, гальцi,. водi, болотi, камiнчиках);
- рiзнi види самомасажу рук та нiг, крапковий самомасаж обличчя тощо);
- туризм;
- рухливi i спортивнi iгри.
Системптичнi вправи в домашньому спортивному куточку, ранкова гiмнастика, вечiрня пробiжка з татом i мамою — все це допоможе досягти успiхiв у фiзкультурних заняттях.
Придiляючи дитинi хоча б декiлька хвилин для занять фiзкультурою, перш за все потрiбно дотримуватись принципу систематичностi, щоб дитина поступово звикала до занять. Тривалiс ть домашнього заняття з фiзкультури може бути рзною — залежно вiд вiку дитини, вiд пори року, вiд частини доби, а також вiд того, чим займається дитина до i пiсля заняття (вiд 10–15 хв до 25–30 хв щоденно).
Пiд час ранкової гiмнастики найкраще використовувати легкi i знайомi вправи. Тривалiсть ранкових занять — не бiльшн 10 хвилин. Протягом дня дитина повинна до сну i пiсля нього побувати на свiжому повiтрi, де можна провести 20‑ти хвилинне фiзкультурне заняття, виконавши до нього вправи для великих м’язових груп.
Вправи перед вечерею — найбiльш розповсюджена форма занять, адже батьки вдома i хоча б один iз них може позайматися з дитиною. Пiсля вечерi займатися iз дiтьми фiзичним вихованням не рекомендується.
Як зацiкавити дитину заняттями фiзичною культурою? Потрiбно пiдбадьорити дитину, продемонструвати, яка вона мiцна, спритна i сильна. Якщо у дитини немає бажання займатись, проаналiзуйте причини негативного ставлення до занять, щоб в подальшому створювати бiльш сприятливi умови. Та найкращим для дитини є приклад батькiв, якi щоденно займаються ранковою гiмнастикою та заняттям фiзкультурою i спортом.