Міжнародний день рідної мови

Красивий, щедрий рідний край,
І мова наша — солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Наш край, що зветься Україна.
І. Січовик

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Кожна доросла людина усвідомлює важливість мови у своєму житті: мова — це спілкування, мова — це ознака культури, мова — це скарб, що єднає людей однієї нації.

А що означає мова для найменших українців? Адже становлення мовлення людини відбувається в ранньому дитинстві і привчати до рідної мови потрібно саме в цьому віці.

День рідної мови у нашому був насичений різноманітними навчальними і виховними заходами. У своїй роботі вихователі ставили за мету розкрити дітям усю красу української мови, її багатство. А це величезне надбання української народної творчості: діти слухали казки,розказували вірші, виконували народні пісні.

А вихованці групи №10 «Ромашка», перевірили свої знання провівши вікторину «Наша мова». Співали українських пісень, грали в мовні ігри, візгадували «З якої казки герой», пригадали вірші та прислів’я та склали інтелектуальну карту про мову, щоб закріпити свої знання. І звичайно перемогла дружба, бо усі дітки показали гарні результати виконуючи завдання.

Народна мудрість говорить: «Мова вмирає не тоді, коли її не вчать інші, а тоді, коли нею перестають говорити ті, хто її знає». Бажаємо всім зберігати свою власну культурну самобутність та невичерпне розмаїття українського слова.

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь